Na vaše dotazy odpovídají naši lékaři.

Poradna

Vhodná operace žil

Kristýna 15.03.2018
Dobrý den, pane doktore, před 4 lety jsem na Homolce podstoupila odstranění žil radiofrekvenčni metodou Vnus na jedné noze. Nyni jsem zhruba v polovině druhého těhotenství a ačkoliv nosím (a v 1.tehotenstvi jsem také nosila) kompresní punčochy, žíly se mi stále zhoršují. Nejenže vystupují, ale kůže a podkoží se v místech, kde se vláknem odstraňovalo, zbarvuje do hněda, jakoby byla spálená buď z operace nebo z předchozí sklerotizace. Chtěla jsem se zeptat, zda mam do konce těhotenství treba začít brát Detralex, pokud by to alespoň trochu pomohlo zhoršování a jaké možnosti odstranění žil bych pak měla, aby mi to nezpusobilo další jizvy? Kdy nejdříve po porodu bych mohla podstoupit odstraneni, abychom co nejvíce minimalizovali další navratnost? Děkuji za Vaši odpověď. P.S. Případně se mohu objednat na rychlou konzultaci

Sinus pilonidalis

Nela 19.02.2018
Dobry deň,chcela by som sa spýtať,či sa na Vasej klinike vykonava aj operace sinus pilonidalis a ake máte s touto chorobou skúsenosti.Ďakujem za odpoveď a prajem krásny deň.

Re: Sinus pilonidalis

Palas Athéna 19.02.2018
Dobrý den, ano, tento zákrok na naší klinice provádíme. Zkušenosti jsou individuální, záleží na příznacích a rozsahu. Více při osobním vyšetření. Hezký den

spolknutí prstýnku

Michaela 16.02.2018
Dobrý den pane doktore,

mohla bych se na Vás obrátit s následujícím dotazem?

Včera jsem míchala brokolici s příslušnými přísadami a dala zapéct. Až po obědě jsem si všimla, že nemám na ruce prstýnek. Nikde jsem ho nenašla, nevím, mohl se někam zakutálet. Napadlo mi, že se mohlo klidně stát, že by spadl do jídla a já bych ho mohla při konzumaci spolknout s větším soustem. Prstýnek – rozměr / tloušťka 0.6 cm a průměr 2,3 cm /. Je celý hladký. Nechci zbytečně panikařit, ale kdyby se stalo, že bych ho polkla, nemusím se zneklidňovat, zatím potíže, třeba bolesti břicha, nemám. V případě potíží, jak mám postupovat? Je možné, že by event. prošel bez problémů zažívacím traktem?

Děkuji za odpověď a čas, který mému dotazu věnujete.

Mgr. Eliška Krejčová

Re: spolknutí prstýnku

Palas Athéna 16.02.2018
Dobrý den, rozhodně doporučujeme pro jistotu absolvovat RTG.
Hezký den

Pupeční kýla

Lukáš 01.02.2018
Dobrý den, prosím o odpověď na mojí řekl bych ne úplně standartní otázku.
Byla mi diagnostikovaná pupeční kýla.
Doktor mi řekl, že operace proběhne klasickým řezem pod pupíkem, jelikož se ale moje práce neobejde bez tahání těžkých břemen a sport který dělám na dejme tomu vyšší úrovni, mi taky zrovna nenahrává k tak dlouhé přestávce. Chtěl jsem se zeptat, jestli mi jste schopni operaci vykonat laparoskopicky? Nejsem hlavně z existenčních důvodů schopný být měsíc a půl bez práce a tréninku, doktor mi řekl, že budu bez problému schopný fungovat, ale tahat břemena nedoporučuje měsíc a půl. Navíc jsem zjistil, že moje osobní pojistka bude mojí pracovní neschopnost krýt alespoň nějakou částkou, až od třicátého dne mojí pracovní neschopnosti.
Děkuji za Váš čas a přeji příjemný den Lukáš

Re: Pupeční kýla

Palas Athéna 16.02.2018
Dobrý den, operaci bychom samozřejmě laparoskopicky provedli, ale omezení by byla také delší, než si představujete. Při předčasném návratu k vyšší zátěži se enormně zvyšuje riziko recidivy. Hezký den

Zátěž po fundoplikaci

Lenka 22.12.2017
Dobrý den, před několika lety jsem absolvovala fundoplikaci. Při následné kontrole na gastru mi lékař řekl doslova, že do smrti nemůžu nic těžkého zvedat. Takže se snažím se šetřit. Nedávno se mi narodila vnučka, ráda bych ji hlídala, pochovala, ale bojím se ji zvednout. Také mi zestárl pes, cca 10 kg, obcas bych ho potřebovala přenést. Bylo by možné v těchto případech použít břišní pás? Také jsem nikde nenašla informace, jestli lze cvičit nějaké cviky na břicho, ani na rehabilitaci nedokázali odpovědět. Poradíte, prosím?

Re: Zátěž po fundoplikaci

Petr 02.01.2018
Operace mi byla provedena v roce 2013 a nyní vše zvedám bez omezení. Sedy lehy neni problém. Akorát u vibračních pásů cítím srůsty tak ty nepoužívám.

Pupeční kýla

Jana 28.11.2017
Dobrý den,chtéla jsem se zeptat Pane doktore,dne 3.11.2017 jsem byla operovana klasickým řezem pupeční kýlu...Po šesti dnech jsem do rány dostala zánét,a ob den jsem chodila na čišténí a převazy,nemluvé o bolestech co jsem méla..Skoro po třech týdnech divení doktoru jakto že se to nehojí,si jeden lékař všiml že tam mám chuchvalec vnitřních stehu,a následné to vytáhl ven...Řekl mi že se to bude muset asi udélat znovu a laparoskopicky se sítkou...Za dva dny jsem šla na kontrolu a jiný lékař mi řekl že jsem naprosto v pořádku a že se snad už neuvidime...nevím co si mám z toho přebrat,mohla bych vas poprosit o Váš názor...?Dékuji moc s pozdravem a hezký den..
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>