Plynové a kolagenové injekce

Plynové injekce

Plynové injekce jsou jednou z velmi účinných forem uhličité vazoaktivní terapie. Medicinální oxid uhličitý (CO2) se do organismu aplikuje formou podkožních injekcí. CO2 se z podkoží velmi dobře vstřebává do žilního a lymfatického oběhu.

Plynové injekce výrazně napomáhají zlepšovat výživu tkání, včetně patologicky změněného vaziva, podporují uvolňování kyslíku vázaného v krevním barvivu, zlepšují propustnost kapilár, ale také pružnost kolagenu. Navozují takové biochemické změny krve, při kterých jejími hlavními projevy je významné zlepšení místního i celkového prokrvení. Terapie příznivě ovlivňuje novotvorbu cévních kolaterál, zmírňuje riziko tvorby otoků, pomáhá upravit krevní tlak na normální hodnoty. Uhličitá terapie aktivizuje řadu mechanismů, které snižují riziko vzniku trombózy.

Lokální aplikací čistého medicinálního CO2 do podkoží uměle navozuje stav místního kyslíkového dluhu, který aktivizuje všechny mechanismy, kterým organismus aktivně reaguje na zvládnutí této přechodné situace. Důsledkem je zlepšení lokálního i celkového prokrvení tkání, mnohem lepší využití kyslíkových rezerv, zlepšení výživy tkání, uvolnění svalových ztuhnutí, nepružného vaziva, ale také podpora regenerace tkání a zpomalení degenerativních procesů. To v konečném důsledku vede ke zlepšení celkové výkonnosti organismu, lepší toleranci rehabilitační zátěže a ke zlepšení funkcí jak oběhového, tak i pohybového aparátu.

Plynové injekce se aplikují formou podkožních injekcí do oblasti bolestí, do akupunkturních bodů, do svalových spoušťových bodů. Možná je denní aplikace nebo 2- 3 krát týdně celkově 10x,  s možností doplnit několika injekcemi v rozmezí 2 až 3 týdnů, opakovat s odstupem 4 – 6 měsíců.

Indikace:

 • Bolesti páteře a kloubů
 • Bolesti hlavy (migrény)
 • Artrózy
 • Entezopatie
 • Radiální nebo ulnární epikondylitida humeru
 • Úponové tendinitidy
 • Celulitida

Cena aplikace: 150,- Kč       

Kolagenové injekce

KOLAGENOVÉ INJEKCE – GUNA MD – POUŽITÍ

 1. Poúrazové stavy  (podvrknutí kloubu, naražení kloubu, mechanické poškození vazů a šlach, leze menisků)
 2. Akutní ústřel páteře (kolagenové injekce se drobnými vpichy aplikují do podkoží bolestivého místa, dochází k uvolnění svalů a úlevě od bolesti)
 3. Bolesti SI skloubení
 4. Artrózy kyčelních a kolenních kloubů v akutním zánětu (kolagenové injekce GUNA  používáme k léčbě artróz kolenních i kyčelních kloubů i v pokročilém věku, postupně dochází k  úlevě a zlepšení pohybu v kloubu)
 5. Tenisový loket akutní i chronické problémy
 6. Zmírnění procesů přirozeného stárnutí – degenerativních poruch kloubů (artróza kolenních a kyčelních kloubů, oslabení šlach a vazů)
 7. Poškození kloubů, šlach a vazů po zvýšené zátěží a zároveň prevence mikrotraumat (sportovní výkony, zvýšení pevnosti kloubů, u vazů zvýšení síly v tahu, zánět Achillovy šlachy, tenisový loket)

KOLAGENOVÉ INJEKCE GUNA

Kolagen GUNA se aplikuje lokálně do místa bolesti nebo místa poruchy funkce. Cílem je nahradit, posílit a obnovit tkáně a tím ochránit kloubní struktury. Kolagen je hlavní součástí vazů, šlach, kostí, chrupavek, svalů a kůže. Vlivem stárnutí, po úrazech a po namožení dochází k typickým změnám ve struktuře kolagenových vláken, vlákna ztrácí svou pružnost a sílu. Vláknitá nekvalitní tkáň se přemění ve tkáň zjizvenou s jinými mechanickými vlastnostmi.


Injekční aplikací kolagenových vláken do poškozené oblasti se zlepšují mechanické vlastnosti kloubů a vazů. Aplikace kolagenových injekcí GUNA je bezpečná a téměř nebolestivá. GUNA se dobře snáší, nebyly zaznamenány vedlejší účinky. GUNA

KOLAGENOVÉ INJEKCE  – GUNA MD Praha – APLIKACE

 • U akutních stavů se aplikuje GUNA………………………….. 2x týdně
 • U chronických stavů se aplikuje GUNA …………………….1x týdně
 • Prevence poškození při sportovních výkonech GUNA…. 1x měsíčně.
 • Efekt lze očekávat po 5 aplikacích a maximální efekt terapie za 2 měsíce od počátku léčby

KOLAGENOVÉ INJEKCE – GUNA MD – CENA

  1 ampule 450,- Kč