Kinesiotaping

O metodě

Metoda tejpování spočívá v lepení elastické pásky na problémovou část těla. Páska se svými vlastnostmi podobá lidské kůži, je průdušná, má schopnost natažení o 140 až 160 procent, přičemž nedochází k jejímu poškození. Drží na kůži díky speciálnímu biolepidlu, které lidská kůže dobré snáší. Můžete s ní plavat i sprchovat se a vydrží po nalepení až 5 dní.

Jak kinesiotape funguje?

Páska po nalepení stimuluje kožní receptory a zlepšuje proudění krve a lymfy v místě nalepení. Stimulované receptory se mozku neustále připomínají. Tělo se pak na danou oblast více soustředí a poškozené tkanivo se rychleji hojí. Díky zlepšení krevního a lymfatického oběhu se také urychluje vstřebávání otoků a hojení jizev. Podporuje a zrychluje se přirozený léčebný proces a snižuje bolest.

Kdy je vhodné kinesiotape využít?

Kinesiotape může podpořit nedostatečnou funkci vazu, nožní klenbu, korigovat vbočený palec, aktivovat oslabené svaly nebo naopak uvolnit přetížené svaly. Výhodou je, že kinesiotape sval zafixuje, aktivuje a poskytuje tak podporu a stabilitu bez omezení pohyblivosti. Výhodou tejpování je fakt, že na rozdíl od mnoha léků a léčivých masti nemá vedlejší účinky a můžeme ho aplikovat i těhotným ženám a dětem.