MUDr. Josef Maurer

Lékař


Spojil své medicinské zaměření se sportem.

Po vstupu na lékařskou fakultu v roce 1972 se stal trenérem mládeže v basketbalu.

Promoval v roce 1978  a následně pracoval téměř dvacet let na chirurgickém oddělení Nemocnice ministerstva vnitra v Praze.

MUDr. Josef Maurer atestoval I. a II. stupeň chirurgie, absolvoval odborné stáže na předních pracovištích u nás i v zahraničí.

Publikuje a přednáší na setkáních jak lékařské veřejnosti, tak sportovcům a trenérům.

Vykonával funkce trenéra postupně u mládeže, ženského družstva, juniorských reprezentací a posledních šest let /1992-1998/ u špičkového mistrovského družstva mužů. V té době působil jako lékař u družstva juniorské i seniorské reprezentace.

Postupně, již jako traumatolog chirurgického oddělení, inklinoval k moderní artroskopické operativě kolenních kloubů a léčbě pohybového aparátu sportovců.

Od roku 1998 otevřel privátní ambulanci a poradnu pro pohybový aparát. V tomto roce se stává také šéflékařem SK Slavia Praha (fotbal).

Na jeho ambulanci se potkávají také pacienti ze všech ostatních druhů sportů, včetně baletek a tanečníků Národního divadla /v jednu dobu měl raritně svěřená družstva na 1. místě v I. lize fotbalu, I. lize házené žen a I. lize basketbalistů/.

Svou privátní ambulanci a poradnu provozuje na poliklinice Budějovická, kontakt: amb-mudrmaurer.cz

Operace provádí na naší klinice Palas Athena

Specializace:

  • artroskopické výkony /ošetření menisků, chrupavek, výstelky kloubní/ ve 24 hodinové hospitalizaci
  • náhrady /plastiky/ předního zkříženého vazu artroskopickou cestou /ve spolupráci s  předním specialistou – MUDr. V. Dvořákem – s  mnohaletými zkušenostmi z kliniky prof. Martense v Antverpách/. Hospitalizace cca 2 dny operace třísla – od roku 1998 jsou prováděny operační plastiky tříselního kanálu technikou Dr. Mushaweck z Mnichova, kde MUDr. Maurer na její soukromé klinice působil.