MUDr. Jana Kamitzová

Lékařka

Specializace

Rehabilitační a fyzikální medicína.
Rázová vlna.
Tapování.

Ohodnoťte na Známý lékař.


vedoucí lékařka rehabilitace
velmi zkušená lékařka, absolventka 1. lékařské fakulty University Karlovy v Praze, s atestací z interního lékařství, s atestací z rehabilitační a fyzikální medicíny, se specializovanou způsobilostí k výkonu povolání lékaře v oboru rehabilitační a fyzikální medicína udělené Ministerstvem zdravotnictví České republiky. V rámci postgraduálního vzdělávání lékařů absolvovala myoskeletární medicínu a inovační kurz myoskeletární medicíny, kurz terapie rázovou vlnou, kurz biostimulační lasery, kurz fyzikální terapie, kurz terapeutické využití kinesio tapu, pokročilé techniky kinesiotapingu a je držitelkou diplomu celoživotního vzdělávání lékařů vydaným Českou lékařskou komorou v Praze.

Od roku 2011 pracuje jako vedoucí lékařka a vedoucí rehabilitace na klinice Palas Athéna v Praze. Pro svoji odbornost a přístup k pacientům je vyhledávána dalšími odborníky a pacienty.

Služby
Věnuji se diagnostice, diferenciální diagnostice a terapii funkčních poruch pohybového systému, stanovení léčebného plánu a následně komplexní ambulantní rehabilitaci. Jako odborná lékařka provádím specifické a nespecifické mobilizační techniky, trakce páteře a kloubů končetin, obstřiky, tapování,terapiir ázovou vlnou a další druhy reflexní léčby. Komplexní ambulantní rehabilitaci v našem zdravotnickém zařízení provádí fyzioterapeut podle doporučení odborného lékaře. Na rehabilitaci používáme k úspěšné terapii elektroléčbu, ultrazvuk, magnetoterapii a rázovou vlnou. Využíváme mnoho terapeutických postupů a metodik zahrnující nejmodernější poznatky v oboru rehabilitace jako je DNS metodika, SM systém, McKenzie metoda, cvičení dle Ludmily Mojžíšové, senzomotorika, cvičení na balónech a balančních plošinách ad.

Nemoci
Obtíže spojené s funkčními poruchami pohybového aparátu – kloubní blokády, svalové spazmy. Bolestivé stavy pohybového aparátu – bolesti páteře, kloubů, bolesti svalů z přetížení,úponové bolesti šlach a vazů – tenisový nebo golfový loket, patní ostruha atd. Neurologická problematika – výhřez meziobratlových destiček, Parkinsonská nemoc,stavy po obrnách nervů – např. obrna lícního nervu …, stavy po cévní mozkové příhodě. Revmatologické choroby – Bechtěrevova nemoc, revmatoidní artritida… Pooperační stavy – rehabilitace po operacích či náhradách kloubů,poúrazové stavy -výrony, zlomeniny apod. Vadné držení těla u dětí a skolióza páteře.

Absolventka 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, promoce v roce 1994
Atestace z interního lékařství
Atestace z rehabilitační a fyzikální medicíny
Specializovaná způsobilost v oboru rehabilitační a fyzikální medicína
Institut postgraduálního vzdělávání lékařů, myoskeletární medicína
Diplom celoživotního vzdělávání lékařů, Česká lékařská komora, Praha
Praxe v oboru interního lékařství, rehabilitační a fyzikální medicíny, balneologie, myoskeletární medicíny
Certifikáty: terapie rázovou vlnou, biostimulační lasery (low density laser), fyzikální terapie
Katedra FTVS Praha: Terapeutické využití kinesio tapu a pokročilé techniky kinesiotapingu
Zaměstnanec Palas Athény od roku 2011
Vedoucí lékařka rehabilitace